fbpx

Fazla Kilolardan Kurtulmak

Fazla Kilolardan Kurtulmak

Fazla kilolarınızdan kurtulmanız için,bilinçaltı temizleme çalışmalarıyla kilo vermenin matematiği bellidir.  Kilo almamak ya da vermek için harcanan enerjiden daha az kalori alınmadır. Ayrıca bazal metabolizmanın da hesaplanması gerekir.

Kilo vermek için çabalayıp duranların ortak problemleri hep aynıdır. Uzun süre bir diyeti ve sporu sürdüremez ve yapamazlar. Ya da ulaştıkları kilolarını koruyamazlar. Verdikleri kiloları verdikleri süreden çok daha kısa zamanda geri alırlar.

Bu problemleri aşmada bilinçaltı temizleme çalışmaları yardımcıdır. Birey sürekli kilo problemleri ile boğuşuyorsa ona uzun zamanlı sistematik bir tarzla yaklaşmak gerekir. Eğer kısa süreli 6-7 kilogram civarında  bir zayıflama istiyorsa genellikle bilinçaltı temizleme çalışmaları yeterli olacaktır. Kısaca bilinçaltı temizleme çalışmaları zayıflamanıza yardımcı olur. Çünkü kontrolsüz şekilde yeme isteğinin ve yemenin nedeni bilinçaltınızda saklıdır. sadece diyetle ya da sporla  veya başka çalışmalarla zayıflamaya çalışmak hep hayal kırıklığı ile sonuçlanır. Kilolu bireylerin en önemli problemi yeterli ve kalıcı düzey de kilo verememektir. Bilinçaltı temizleme, regresyon  vb. zayıflama sorununa kalıcı çözüm bulmanıza yardımcı olur.

Kilo vermek isteyen kişilerin yeme isteği bilinçaltı kaynaklıysa diyet yaptıktan sonra verdikleri kiloları verdiklerinden daha fazlasını alırlar. Zayıflama  çabasını bir savaşa döndürdüğünüz zaman bu savaşın savunan tarafı olduğunu unutmayın. Çünkü bedeninizin savunma mekanizmaları, bilinçaltınızın negatif parçaları hemen kendisini kilo vermeyecek yönde ayarlamaya başlar. Özellikle  bilinçaltının kendine göre makul sebepleri varsa.

Bilinçaltı temizliği , olumsuz duyguları temizleyerek kilo vermenizi sağlar. kaygılar, stres, gerginlik, sıkıntı, suçluluk, kızgınlık gibi olumsuz duygusal nedenler aşırı yemeye neden olur. Yeme bu olumsuz duyguları bastırmanın bir amacı olarak kullanılır. Çoğu olumsuz duygu midede hissedilir. Birey bu duyguyu açlık duygusu ile karıştırır ve daha çok yer.  Zayıflama olmadığı zamanda daha fazla suçluluk duyar ve daha fazla yer. Fazla kilolu olmanın oluşturduğu stres, endişe , gerginlik, hasta olma korkusu daha çok yeme ihtiyacı duydurur ve yedirir.

Diğer yandan yemek yemenin, çok kişide, bilinçaltında güçlü bağlantıları vardır. Bilinçaltı için güçlü bir korunma mekanizması ve çaresi olarak kullanılır. Herkesin çocukluğunda yemek yeme ile ilgili iyi,mutlu olduğu hatıraları vardır. Bu hatıralar az ise bilinçaltı bu hatıraları daha sık yaşatmak için yeme ihtiyacı duyurur ve yedirtir.

Sevgi ile kalın…

Genel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZİ ARAYIN
Hızlı Mesaj
Merhaba Hızlı Mesaj Kısmına Tıklayarak Mesaj Gönderebilirsiniz..