fbpx

EFT ( EMOTİONEL FREEDOM TECHNİQUE ) = DUYGUSAL ÖZGÜRLEŞME

EFT ( EMOTİONEL FREEDOM TECHNİQUE ) = DUYGUSAL ÖZGÜRLEŞME

EFT, Stanford’lu bir mühendis, Gary Craig tarafından düzenlenip geliştirilmiş  bir enerji tekniğidir ve ismini  “Duygusal Özgürlük Teknikleri” anlamına gelen “Emotional Freedom Technique” kelimelerinin baş harflerinden alır.EFT; bir enerji psikolojisi tekniğidir ver bu teknikten yaşamın her alanında yararlanabilir.Vücudumuzda  nasıl ki bir kan dolaşım sistemimiz ise  aynı şekilde enerji akış sistemi de  vardır.Bu enerji sistemleri günümüzde bazı tekniklerle ölçülebilmektedir.İfade edilmemiş durumlar  olumsuz yaşam olayları enerji tıkanıklıklarına neden olur. Enerji düzgünce akamadığında ise zihinsel , duygusal  ve fiziksel problemler ortaya çıkabilmektedir. EFT uygulamasının bir çok farklı yöntemi vardır hepsinin ortak amacı enerji akışını yeniden sağlamaktır örneğin bir teknik  enerji tıkanıklıklarının uç noktalarına yapılan , uygulanan vuruşlar ile bu tıkanıkları açar ve yerine olumlu bir kalıbı koayarak enerjinin yeniden akışını sağlar. Bu vuruşlar  yapılırken kişi pozitif  söylemler  de dile getirmelidir. İşin püf noktası  buradadır. Vurma işlemleriyle bu olumlu söylemlerin  birlikte  kullanılması, organizmanın  biyoenerji sisteminden kısa devrelerin duygusal engellerin temizlenmesini sağlar. Bu duygusal engeller kişinin aklının ve vücudunun dengesini bozuyor olabilir. Bu yüzden bu engellerin ortadan kalkması kişinin hedeflediği  sağlığına ulaşmasında ve fiziksel rahatsızlıkların  iyileşmesinde çok önemlidir.

 

EFT eskiden yaşanmış  bir olay üzerinden bize miras kalan tüm negatif  duyguları bilincimizden ve bilinçaltımızdan tamamen arındırıyor ve kalıcı bir iyileşme sağlıyor. EFT hafızamızdan bu olayı  silmiyor sadece hatıra  üzerindeki duyguyu kaldırıyor, yani biz o olayı hatırlamaya devam ediyoruz fakat  sıradan bir şey gibi hatırlıyoruz.Canımızı acıtacak gücü o anının elinden alıyoruz  Üstelik bu işlem dakikalar içiresinde gerçekleşiyor. EFT sonrasında bir çok insan kötü anıların bu kadar kısa zamanda normale dönmesine  inanamıyorlar sanki bu duygu hiç onlarda oluşmamış gibi şaşırıp kalıyorlar.

 

Ülke dışında bir çok klinikte kullanılan Duygusal özgürleşme Tekniği- EFT’ nin danışanlar üzerindeki başarı ortalaması % 90’ın üzerindedir.Oldukça etkili bir yöntemdir.EFT tekniği ile çözebileceğiniz  problemler  sınırsızdır: her tür stresinizden, negatif duygularınızdan, örneğin kızgınlık, öfke, korku, endişe, kıskançlık, yas, üzüntü, suçluluk, pişmanlık, yetersizlik ve benzeri duygularınızdan kalıcı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Ayrıca daha majör  problemleriniz  için,de yararlı bir tekniktir  örneğin panik atak, depresyon, fobi, bağımlılıklar, uyku sorunları, ilişki sorunları, aldatılma, boşanma, cinsel sorunlar ve yalnızlık için çok etkilidir.

EFT her yaşta kullanılabilir; gençlerde ve çocuklarda EFT sınav kaygısını yok eder ve başarısını arttırır.

Spor, sanat, yaratıcılık gibi alanlarda performansı arttırmak için ya da birçok ağrı tipini, özellikle migreni, yok etmek için kullanılır

 

 

 

 

. EFT aklınıza gelebilecek her türlü sorun için kullanılabilecek hızlı ve güvenli bir tekniktir…

BİZİ ARAYIN
Hızlı Mesaj
Merhaba Hızlı Mesaj Kısmına Tıklayarak Mesaj Gönderebilirsiniz..