fbpx

REGRESYON BİLİNÇALTI TEMİZLEME ÇALIŞMASI


REGRESYON (GEÇMİŞ YAŞAM ŞİFASI )


Regresyon bireyle birlikte trans halindeyken geçmişe gidilen zihinsel yolculuklara denmektedir.
Geçmiş yaşam bilinçaltı temizleme çalışması ile bireyin herhangi bir duyguya odaklanması veya çağrışım yoluyla geçmişinde yaşadığı bazı olayların zihninde canlanması haline denir.
Regresyon -geçmiş yaşam şifası- bilinçaltı temizleme çalışması basit hatırlama durumundan biraz daha farklı durumdur.Basit hatırlama nedir?
Basit hatırlama yaşadığımızı bildiğimiz olayların yeniden aklımıza gelmesi durumudur.Ancak regresyon duyguya odaklanma,çağrışım ve telkin yollarıyla ortaya çıkan olaylardır.

Geçmiş yaşam şifasını- regresyon– diğer hatırlama durumlarından ayıran özellik ,bireyin zihninde canlanan olayın sanki o anda yaşıyormuş algısı yaratmasıdır. Kişi bunu uyanık görülen rüya olarak tasvir eder.


Regresyonun oluşması için bireyin önce transzihinsel duruma geçmesi beklenir. Fakat son dönemlerde de birçok zihinsel uygulanabilen tekniklerle regresyon yaratılabildiği ortaya konmuştur.


Bu uygulamalar arasında en çok kullanılan imajinasyon,duyguya odaklanmak,EFT Duygusal özgürleşme tekniği ve matriks reimprintig teknikleri sayılmaktadır.Kısaca regresyon yaratmak için kişinin trans durumunda olması şart değildir.


Fakat iyi bir trans durumu olduğunda problem üzerinde yapılan çalışmaların çözüme ulaşmasını kısaltan bir avantaj sağlamaktadır.
Şuna önemle dikkatinizi çekmek isterim ki burada önemli olan geçmişte nelerin yaşandığını görmek değildir amacımız. Amaç kişinin var olan problemini çözme konusunda bilinçaltı temizleme,yenileme,kodlama yaparak kalıcı sonuca ulaşabilmektir.
Aynı zamanda diğer amacımız ise enerji bedeninde sıkışmış kalmış çıkamamış duygularımızın boşalılması,serbest bırakılması ve zihinde bilinç ve bilinçaltı arasındaki dengeyi yenilemektir.Ortaya çıkartılan bu denge terapi sayesinde bireyin regresyondan önce kendisini olumsuz etkileyen durumlar karşısında daha değişik hissetmesine ,düşünmesine ve böyleyece davranmasına neden olunmaktadır.


İyi,doğru ve sistematik uygulanmış regresyon bilinçaltı temizleme çalışmaları sonunda bireylerde beklemedikleri kadar hatta mucizevi denilecek derece de değişimler oluşur.


Ancak regresyondan önce şuna dikkat edilmesi gerekmektedir.Çalışılacak konunun daha önceden belirlenmesi, bireyin (danışanın) regresyona (geçmiş yaşama ) gitmeye hazır olması,geçmişinde karşılaşacağı olayla yüzleşecek bilinçte ve güçte olması,regresyon bilinçaltı temizleme çalışmasının amacını iyi anlamış olması ve herşeyden önemlisi aceleci ve beklenti içerisinde olmaması tam teslimiyet içinde olması gerekmektedir.

Genel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZİ ARAYIN
Hızlı Mesaj
Merhaba Hızlı Mesaj Kısmına Tıklayarak Mesaj Gönderebilirsiniz..