fbpx

YEME BOZUKLUĞU, KİLO ALMA -VEREMEME


Duygusal Açlık

OLUMSUZ DUYGULARINIZI GİDERME ARZUSU SİZİ DEVAMLI YEMEK YEME YÖNÜNDE BİR KISIR DÖNGÜYE SOKUYOR İSE DUYGUSAL ÖZGÜRLEŞME TEKNİKLERİ (EFT) SİZİ BU OLUMSUZ DUYGULARINIZDAN KURTARABİLİR …
Yemek yediğinizin hatta bunu aşırı derece de yaptığınızın o anda farkında olmuyor ve kendinizi bir türlü yemekten alıkoyamıyorsanız, kilolarınız da her geçen gün artıyorsa duygusal olarak aç olabilirsiniz!

Programın Amacı:

Eğer bir bireyin yeme sorunu varsa , bu kişinin yeme probleminin temelinde duygusal açlık yatıyor olabilir. Olumsuz olaylar yaşadığımızda ve bunlardan dolayı olumsuz duygular hissettiğimizde, bilinçaltı bu duyguları bastırmak için yiyerek haz almak ister. Böylece haz duygusu geçici bir mutluluk yaratır. EFT ile bu olumsuz duygulardan özgürleştiğimizde artık haz alma duygusuna bilinçaltı ihtiyaç duymayacaktır. EFT-Duygusal Özgürleşme Tekniği ile ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

Kimler Katılabilir:

Aç hissetmiyorken bile yemek yiyorsanız.
Daha çok sağlıksız ve yüksek kalorili yiyecekleri tercih ediyorsanız.
Duygusal olarak zayıf olduğunuzda veya mutlu olduğunuzda yemek yeme ihtiyacı hissediyorsanız.
Kısa zamanda çok fazla yiyorsanız ·
Yemek yerken rahatlama hissediyor, sonra pişman oluyorsanız ·

Neler Yapacağız:

Gereksiz ve aşırı yeme hazzı duygusunu normale çevirmek için olumsuz duyguları bulacağız. Tokken bile yeme arzusu oluşturan, hayır diyemeyeceğimiz yiyeyeceklere (Örn. Tatlı, Hamur işi vb.) veda edeceğiz.

​ÖNEMLİ UYARI;

​Duygusal Açlık Workshop’u bir diyet programı değildir. EFT – Duygusal Özgürleşme Teknikleri kullanılarak bu alışkanlıkların sonlanması hedeflenmektedir.

EFT – Duygusal Özgürleşme Teknikleri %87 & & 93 oranında başarı oranına sahiptir. Doğru bir diyet programı (Özellikle Diyetisyen) ve kişisel kontrol ile son derece etkili olacaktır.
Özlem BİLDİRİCİ EFT – Duygusal Özgürleşme Teknikleri Uzmanı , doktor değildir.
EFT teknikleri,modern tıp faydalarını yok sayamaz.
EFT – Duygusal Özgürleşme Teknikleri şizofreni, bipolar bozukluk ,epilepsi ve border line gibi rahatsızlıkları olan kişiler için uygun değildir.
Bu tarz rahatsızlıkları olan kişilerin psikiyatrist denetiminde tedavi olmalarını önerilir.

Genel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZİ ARAYIN
Hızlı Mesaj
Merhaba Hızlı Mesaj Kısmına Tıklayarak Mesaj Gönderebilirsiniz..