fbpx

AİLE DANIŞMANI


İSTEDİĞİNİZ KİŞİYİ KENDİNİZE NASIL AŞIK EDERSİNİZ?

Merhaba değerli okurlarım,


Eınsteın’da dediği gibi “oyunun kurallarını öğrenmek zorundasınız ve sonra da herkesten iyi oynamayı.”Aile danışmanınız ne der?


Şu sözü çok duydu,bu iki yüzlülük değil mi? Hayır değil. Çünkü bir sistem vardır. Ne yazıkki bu sistemi bozamazsınız.Sistemi size ayak uydurmaya çalıştıkça,direndikçe daha çok kötü olmaya başlıyorsunuz. Sistem sizin kendinize uymanız için gereken kararlılığı ve gücü size çok iyi hissettirir. Aile Danışmanı olarak Bu yüzden şavaşmayı bırakmanızı önerim ilk olarak.


“Bunu bir türlü anlamıyorum.Sempatiklik bende,para bende,zeka bende,empati kurmada harikayım… yok yok bende, ne ararsan var bende. Neden o halde benim istediğim kişi peşimden koşmuyor? Ne eksik bende de hayatımın aşkını bulamıyorum? gibi soruları kendinize çok sormuşsunuzdur.

*Alanında uzman Aile danışmanı olarak Öncelikle kendinize şunu sorun olması muhtemel aşk partnerlerin kimler?
*İlk izlenimler çok önemlidir. Yapılan araştırmaya göre aşk tohumları genellikle ilişkilerin ilk dakikasında ekildiğidir.
*Benzerlik ,kendini tamamlayan ihtiyaçlardan dolayı ayna olun. Yansıtın onu.
*Egolarına çalışın der aile danışmanınız
*Aşka hazır olun.
*Aşık etmek istediğiniz kişinin kalbini yumuşatın:
-yüzüne gülücükler gönderim.
-dinlerken yüzünüz tamamen ona dönük olsun.
-onun yakınlarında oturun.
-nazikçe dokunun.
-ne söylerse söylesin nazikçe baş hareketiyle onaylayın.

Peki evliliğe, ilişkiye bakışınız geleneksel açıdan mı bakıyorsunuz? Aşık olduğunuz kişi yoksa kuralcı mı ? Yeniliklere açık mı?

İlişki uzmanı ve aile danışmanı olarak derimki… Sevgiyi,saygıyı kalbimizde yaşıyoruz . Peki bunu hareketlerimizle, önceliklerimizle, yaşam tarzımızla,beklentilerimizle de yaşıyoruz. Bunlarıda partnerimizle onun sevgi dili ile iletişime geçmeliyiz.

Aile danışmanınız derki Partnerlerin kendi doğrularını birbirlerine kabul ettirmeleri soruna neden olur. Bir eşin doğrusu diğerine yanlış gelebilir. Böyle bir durumda aşık olduğunuz kişiye hoşgörülü olmalısınız. Oda size tabi ki… Aile danışmanına göre eşiniz, sevdiğiniz sizim isteklerinize cevap veremiyorsa … bilmelisiniz ki onun böyle bir öğretisi veya yeteneği yoktur. B u yüzden ondan böyle bir şey istemeniz yanlış olur. Beklemeniz yanlış olur.


Bu yüzden aile danışmanı olarak hissettiğiniz bu psikolojik karışıklığa son verebiliriz. Aile danışmanları aile içindeki anne, baba, çocuktan oluşan bu birliği sağlıklı iletişimle güçlendirmekteyim.

Genel

4 Comments

  • Merhaba ben bir süredir Özlem Hanım ın danışanıyım. Kendisine korku kaygı endişe stres öfke nefret sinirlilik ani patlamalar vb hiç de hoş olmayan bir psikolojik durumda gittim. Kendisiyle çok yol katettik. Şu an o günkü durumuma bakınca “olamaz ya o benmiydim” diyorum. Ama artık biliyorum ki o gerçek ben değilmişim. Gerçek ben yeni çıktı ortaya biliyorum ve inanıyorum ki her gün daha iyi olacak. İniş çıkışlarım yine oluyor ama Daha önce dipsiz kuyuya düşer ve çıkamazdım.Şimdi ise o dibe inmiyorum eğer beni dibe çekecek bir durumla karşılaşırsam bu durumda nasıl davranacağımı neler yapmam gerektiğini öğrettiği için o kadar rahat atlatıyorum ki inanamazsınız. Arkadaşım bana “önceden çok gergindin ama şimdi yumuşatıcıya yatırılmış gibisin” diyor. Ayrıca benim yıllardır süregelen çok sıkıntılı bir mahkemem var. Mahkemem çok yaklaştı Kendisi ile bu konuyu paylaştım bana bu konuda çok güzel ve yine çok başarılı bir çalışma yaptı. Benim başıma bu kadar sıkıntı açan ve beni tam 6 yıldır aramayan kişi bu olayla ilgili bugün beni aradı . İnanamadım. Sizce de bu yüce Allah ın yüce evrenin bir mucizesi değilde nedir? Bunca yıl aranmayıp da bu çalışmanın yapıldığı gün aranmam bence mucize Tabi ki bu Özlem Hanım ın çalışmalarının gayretinin beni sürekli desteklemesinin sonucunda oldu. Kendisine bir kez daha her şey için çok çok teşekkür ediyorum. Allah a çok şükür ki kendisini tanımışım. Kendisi sadece danışman değil de bir dost oldu benim için. Eğer gerçekten yardıma ihtiyacınız varsa kesinlikle tavsiye ediyorum hiç düşünmeden gidin ve gerçek sizi bulun yeniden onunla kucaklaşın ve kendinizi daha da çok sevin. Her şey için tekrar çok teşekkür ediyorum 🥰🙏🧿❤️🍀

  • Özlem hocamı Google sayesinde buldum gerçekten muhteşem bir tesadüftü benim için. 15 Yıldır Saç koparma hastalığım var bu şikayetle gittim İlk seansınızda beni tanıdı yapılması gerekenleri analiz etti ve EMDR terapisine başladık daha ikinci seansa gitmeden o kadar çok şey değişti ki. bana ilk seansta bile bilinçaltımla baş edebileceğimi öğretti. bambaşka bir enerjisi olduğu gibi Bir telefon kadar yakınımda ve hep aynı güler yüzle samimiyetiyle karşımda ♥️ İyiki ama iyiki yollarımız kesişti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZİ ARAYIN
Hızlı Mesaj
Merhaba Hızlı Mesaj Kısmına Tıklayarak Mesaj Gönderebilirsiniz..